Volvo najbezpieczniejszą marką samochodów na świecie

Bezpieczeństwo to niezwykle istotna kwestia w każdym samochodzie. Jednym z bezsprzecznych liderów w tej dziedzinie jest Volvo. Szwedzka marka szczyci się tym, że produkowany przez nią model XC90 to najbezpieczniejszy samochód na świecie, ponieważ w Wielkiej Brytanii od 17 lat żaden wypadek z jego udziałem nie zakończył się śmiercią kierowcy lub pasażera, a produkowane od 2012 roku V40 może poszczycić się najwyższą oceną w historii testów zderzeniowych NCAP w zakresie ochrony pieszych. Volvo słynie z wprowadzania oraz udoskonalania wielu systemów podnoszących bezpieczeństwo jazdy oraz ochronę w razie ewentualnego wypadku.

Innowacje w szczytnym celu

Samochody spod znaku Volvo nie wyróżniają się na tle konkurencji ponadprzeciętnym designem czy technicznymi nowinkami, które tak naprawdę niewiele dają, a jedynie są kolejnym elementem który łatwo może ulec awarii. Sprawdzona i bezawaryjna technika łączona jest w nich z absolutnie najnowocześniejszymi i najskuteczniejszymi systemami bezpieczeństwa. Już na początku istnienia firmy, założonej w 1927 roku priorytetem była ochrona osób znajdujących się we wnętrzu pojazdu. Pasy bezpieczeństwa czy kurtyny powietrzne to tylko niektóre z rozwiązań bez których nikt nie wyobraża sobie współczesnych samochodów, a które zostały zapoczątkowane właśnie przez Szwedów. Inne wynalazki to chociażby system monitorowania tzw. martwego pola oraz automatyczne uruchamianie nagłego hamowania w przypadku wykrycia zagrożenia zderzeniem czy też poduszka powietrzna dla pieszych.

Volvo obecnie

Marka z Goeteborga od 2010 roku pozostaje w rękach chińskiego koncernu Geely. Wcześniej przez ponad 10 lat Volvo było częścią Ford Motor Company. Powstało wówczas wiele modeli technicznie spokrewnionych właśnie z Fordami. Szwedzkie samochody produkowane są w 18 fabrykach zlokalizowanych w różnych krajach całego świata. Poza ojczyzną powstają także między innymi w Belgii czy Malezji. W bieżącym roku premierę miała należąca do Volvo marka Polestar, mająca produkować bardziej zaawansowanie technicznie i innowacyjne samochody niż konserwatywne pojazdy firmy-matki.

Volvo to marka samochodów, która powstała po to, aby zapewnić klientom ze Skandynawii pojazdy dostosowane do tamtejszego klimatu. Długie zimy, a co za tym idzie ciężkie warunki drogowe sprawiły, że inżynierowie i projektanci skupili się przede wszystkim na kwestiach bezpieczeństwa. Dzięki temu dziś szwedzka marka może z pełną powaga nazywać siebie najbezpieczniejszą na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *